Většina lidí, se kterými mluvím o politice, ať už místní nebo evropské, říká, že jejich důvěra v autoritu zákonodárců klesá.
Většina lidí, se kterými mluvím o politice, ať už místní nebo evropské, říká, že jejich důvěra v autoritu zákonodárců klesá. Když v prosinci složila přísahu nová koalice s pěti stranami od konzervativních po piráty, slíbili, že vymýtí korupci. Jenže v předvečer jejich předsednictví v EU se rozpoutal skandál, který donutil ministra školství Petra Gazdíka odstoupit. Byl členem hnutí Starostové a nezávislí (STAN), druhé největší z pěti stran tvořících celostátní vládní koalici.
Skandál přirozeně dost oslabil stranu STAN, ostatní koaliční strany byly zasaženy také, i když zatím jen nepatrně. Vláda má pohodlnou většinu, ale kdyby se STAN stáhl, o tu podporu by přišel.
Máme spoustu velkých problémů. Inflace je jedna z nejvyšších v EU, nyní Česká Republika předsedá Evropské unii a přichází jeden problém za druhým. Zajímalo by mě, jak budeme mít čas vést Evropu, když máme doma tolik věcí k nápravě v důsledku rostoucích cen plynu, elektřiny, vody a potravin a dalších politických skandálů.

Moc pěkné jsme se tedy na začátek předsednictví nezapsali.

Zdroj: https://balastikova.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=790173

Categories: Nezařazené

X