ZLÍNSKÝ KRAJ – O půl milionu korun byla navýšena celková částka, kterou letos kraj podpoří včelaře na svém území. Rozhodla o tom Rada Zlínského kraje. Místo původně plánovaného 1 milionu tak bude mezi úspěšné žadatele v rámci programu Podpora včelařství ve Zlínském kraji rozděleno celkem 1,5 milionu korun.

„K tomuto výraznému posílení finančních prostředků určených na obnovu včelího díla pro stávající i začínající včelaře jsme přistoupili proto, že počet doručených žádostí o dotaci byl velmi vysoký a my bychom je chtěli podpořit v co možná největší míře. Tato podpora má pozitivní dopad na úroveň kvality včelstev v kraji a zároveň na snížení výskytu moru včelího plodu,“ uvedla radní Zlínského kraje Margita Balaštíková, zodpovědná za oblast životního prostředí a zemědělství.

Ve stanoveném termínu bylo na krajský úřad doručeno 256 žádostí o dotaci. O přidělení podpory bude rozhodnuto v měsíci dubnu. Dotace v rozmezí od 5 do 10 tisíc korun mohou včelaři použít jak na pořízení základního (povinného) vybavení, tedy 3 až 6 ks nástavkových úlů s varroa dnem a rámkových přířezů nebo rámků, tak na zakoupení doporučeného vybavení – včelařského kuřáku, rojáčku, rozpěráku nebo včelařského drátku.

Zpracoval: Jan Vandík

http://www.kr-zlinsky.cz/kraj-navysil-financni-podporu-pro-vcelare-o-pul-milionu-korun-aktuality-13859.html

  1. 3. 2017
X