ZLÍNSKÝ KRAJ – Zlínský kraj i v příštím roce podpoří včelaře částkou milion korun, kterou si může rozdělit až sto včelařů. serveru Zlin.cz to oznámila mluvčí kraje Renata Janečková.

O finanční pomoc si mohou říct začínající i stávající včelaři, a to v rámci programu nazvaného Podpora včelařství ve Zlínském kraji. V příštím roce z něj může být podpořeno až 100 včelařů ze Zlínského kraje celkovou částkou milion korun. Rámec programu bude ještě v prosinci schvalovat krajské zastupitelstvo.

Prostřednictvím dotací na nákup včelařského vybavení Zlínský kraj včelařům pomáhá již od roku 2006. „Tato podpora má pozitivní vliv nejen na obměnu a navýšení počtu úlů a včelstev v kraji, ale také na obnovu včelího díla a tím snížení výskytu moru včelího plodu,“ uvedla radní Zlínského kraje Margita Balaštíková, zodpovědná za oblast životního prostředí a zemědělství.

Dotace jsou určeny jak na pořízení základního (povinného) vybavení, tedy tří až šesti kusů nástavkových úlů s varroa dnem a rámkových přířezů nebo rámků, tak na zakoupení doporučeného vybavení – včelařského kuřáku, rojáčku, rozpěráku nebo včelařského drátku.

X