ZLÍN – Dvě dotace v celkové výši 240 tisíc korun schválila Rada Zlínského kraje. Jedná se o částku 120 tisíc korun pro Okresní agrární komoru Kroměříž na pořádání Zemědělské výstavy Kroměříž a dále o dotaci 120 tisíc korun na zajištění provozu Záchranné stanice volně žijících handicapovaných živočichů v Bartošovicích na severní Moravě, kam jsou umisťována zraněná zvířata z části území Zlínského kraje. Informovala o tom radní Margit Balaštíková, zodpovědná za životní prostředí a zemědělství.

Jak radní dále uvedla, Rada Zlínského kraje zároveň doporučuje zastupitelstvu schválit další tři dotace, které však jednotlivě přesahují částku 200 tisíc, a proto o nich musí rozhodnout zastupitelstvo jako nejvyšší krajský orgán. Jde o dotace v celkovém součtu ¾ milionu v následujícím členění: dotace ve výši 250 tisíc korun pro Okresní agrární komoru Kroměříž na pořádání Dožínek Zlínského kraje, 250 tisíc pro Agrární komoru Zlín na „Perlu Zlínska“ a 250 tisíc korun na zajištění provozu Záchranné stanice volně žijících živočichů Buchlovice.

„Dožínky i Perla Zlínska jsou velmi oblíbené akce pro veřejnost, které propagují tradiční zemědělství v našem regionu a jako takové si zasluhují podporu kraje. Záchranná stanice v areálu buchlovického zámeckého parku zase již léta pečuje o zraněná zvířata z volné přírody Zlínského kraje. Zde se jim dostává odborné veterinární péče, léčení a rehabilitace před tím, než mohou být zpětně vypuštěna do přirozených podmínek,“ sdělila Margit Balaštíková.

 

Zpracovala: Helena Mráčková

  1. 1. 2018
X