V pátek 19. 2. 2016 se ve Zlínském kraji uskutečnila návštěva jeho excelence, velvyslance státu Kuvajt, pana Aymana Mohammada Aladsani s doprovodem druhého tajemníka velvyslanectví pana Abdulazize Alhouti. Během své jednodenní návštěvy se kuvajtská delegace zajímala o možnosti spolupráce se zdejšími firmami.

Jako předsedkyně meziparlamentní skupiny České republiky pro státy Středního a Blízkého východu doprovázela tuto návštěvu poslankyně za hnutí ANO, paní Margita Balaštíková, která je lídrem kandidátky hnutí ANO za Zlínský kraj pro nadcházející krajské volby 2016. Balaštíková region Středního a Blízkého východu považuje za významný prostor pro otevírání zahraniční obchodní a hospodářské spolupráce České republiky a realizace tohoto setkání je tak jedním z faktických kroků hnutí ANO za účelem rozvoje aktivní spolupráce s podnikatelskou sférou Zlínského kraje.

V doprovodu paní Balaštíkové navštívil pan velvyslanec nejprve společnost MESIT holding, a. s. v Uherském Hradišti, která se zabývá výrobou letecké elektroniky. Společnost zastupoval generální ředitel Ing. Vladislav Mazúrek, Ph.D. a kromě seznámení s výrobním programem společnosti zahrnovala návštěva rovněž prohlídku výrobních a provozních prostor. V odpoledních hodinách proběhla obdobná návštěva také v Uherském Brodě, kde pod vedením generálního ředitele Ing. Jiřího Rosenfelda, CSc. navštívila kuvajtská delegace Slovácké strojírny a.s.

Iveta Divišová

UB 4UB 2UB 1Mesit 10Mesit 9Mesit 8Mesit 7Mesit 6Mesit 3Mesit 2Mesit 1

X