Radní Zlínského kraje schválili dotace na podporu včelařů, ekologických aktivit, vodohospodářských projektů a boj proti suchu. Kraj v programech rozdělí 31,2 milionu korun, sdělila ČTK v tiskové zprávě mluvčí kraje Adéla Kousalová.

Kraj rozdělí už zavedeným i začínajícím zájmovým včelařům 1,2 milionu korun. “Chceme včelařům přispět na pořízení základního i doporučeného vybavení. Jsme si vědomi toho, že je i nadále potřeba zkvalitňovat chov včelstev, soustavně pečovat o jejich dobrý zdravotní stav a snižovat výskyt moru včelího plodu,” uvedla radní Margita Balaštíková (ANO).

Na podporu ekologických aktivit v kraji půjde 1,5 milionu korun. Cílem programu na podporu vodohospodářské infrastruktury je zvýšení vybavenosti obcí kraje vodohospodářskou infrastrukturou, zvýšení počtu obyvatel napojených na pitnou vodu a na kanalizaci s vyhovující likvidací odpadních vod, také zlepšení zásobování pitnou vodou. V programu může být rozděleno až 21 milionů korun.

“Program Podpora zmírnění následků sucha v lesích je určen vlastníkům lesů. Jeho cílem je zmírnění následků sucha, a to zvýšením biodiverzity lesních porostů primárně oslabených nedostatkem srážek a usměrnění odtoku srážkové vody na lesních svážnicích a technologických linkách,” uvedla mluvčí. Rozděleno může být 7,5 milionu korun.

Zdroj: ČTK, ilustrační foto: wikimedia commons, ThecentreCZ 22:20, 12 January 2010 (UTC) – Vlastní dílo

11.12.2019 9.11, Rubrika: Voda a naše peněženka, Prevence povodní, voda v krajině, Podnikání s vodou a zákony

 

https://www.nase-voda.cz/radni-zlinskeho-kraje-podporili-vcelare-boj-proti-suchu/

 

X