Jubilejní 10. ročník soutěže TOP Víno Slovácka vyhlašuje Agrární komora Uherské Hradiště spolu se Zemědělským svazem ČR, územní organizací v Uherském Hradišti. Mohou se do ní přihlásit vinaři Zlínského kraje a přilehlých obcí Blatnice pod Sv. Antonínkem a Blatnička.

„Vína musí být vyrobena z hroznů odrůd vinné révy mající původ na území ČR ze sklizně roku 2016. Tato soutěž se řídí statutem, jehož podmínky musí vinaři a přihlášená vína splňovat. Deseti nejlépe ohodnoceným vínům bude udělen certifikát a medaile TOP Víno Slovácka 2017, kterou mohou být oceněná vína označena na obalu. Dále bude udělena Cena za kolekci vín,“ uvedla ředitelka Agrární komory v Uherském Hradišti Dagmar Gracová s tím, že se registrace vyplňuje on-line v systému ELWIS Národního vinařského centra.

Jednotlivé vzorky vín se registrují prostřednictvím elektronické přihlášky na stránkách www.elwis.cz

od 1. června 2017. Uzávěrka přihlášek je 31. července 2017. Sběr vzorků vín se bude konat 2., 3. a 4. srpna od 7 do 18 hodin v sídle Agrární komory Uherské Hradiště. Hodnocení vzorků vín se uskuteční 8. srpna v Uherském Hradišti pod dohledem vedoucího degustace Vojtěcha Masaříka a s odborným garantem Jakubem Šebestou.

Ke slavnostnímu vyhlášení výsledků dojde na Vinařských slavnostech 19. srpna 2017 v Polešovicích.

„Značkou „TOP Víno Slovácka“ chceme upozornit na kvalitu vín vyrobených na Slovácku. Pro milovníky vín je tato značka zárukou kvality. Soutěž prezentuje práci zemědělců, vinařů a je oceněním jejich záslužné činnosti,“ dodala Dagmar Gracová.

Akce se koná pod záštitou ministra zemědělství Mariana Jurečky, hejtmana Zlínského kraje Jiřího Čunka a radní Margity Balaštíkové a za finanční podpory města Uherské Hradiště a Agrární komory ČR. Zdroj: http://slovacky.denik.cz/zpravy_region/letos-startuje-jubilejni-10-rocnik-souteze-top-vino-slovacka-20170610.html

X