Slavnostní zahájení 44. ročníku výstavy za účasti nejvyšších představitelů státu a vlády proběhlo 24. srpna v Pivovarské zahradě. Na návštěvníky Země živitelky čekal již tradičně bohatý odborný a kulturní program, v jehož rámci byl zajištěn program také pro dětské návštěvníky – řada atraktivit a pestrý naučně-poznávací program, který zábavnou formou dětem přiblížil nejrůznější aspekty zemědělství, lesnictví či potravinářské výroby.

Výstava byla také příležitostí k prezentaci regionálních výrobků. Agrární komora Zlínského kraje prezentovala regionální vítězný produkt Hraška (směs na zahušťování polévek, omáček a krémy) společnosti Ceria, s.r.o.

Mezinárodní agrosalón shlédlo více než 100 tisíci návštěvníků a stovky českých i zahraničních vystavovatelů. Letošní ročník přinesl množství novinek a řadu zajímavostí z nejrůznějších oborů jako je zemědělská technika, chov hospodářských a domácích zvířat, potravinářská výroba, rybářství, myslivost, včelařství, technologie. Tato významná společenská akce byla i příležitostí k navázání nových obchodních vztahů. Zúčastnila jsem se jí jako členka Zemědělského výboru Poslanecké sněmovny společně s kolegy a Agrární komory Zlínského kraje.

 

X