ZLÍNSKÝ KRAJ – Celkem 209 začínajícím i zkušenějším včelařům přispěje letos Zlínský kraj na pořízení základního a doporučeného vybavení. Celkově mezi ně rozdělí částku 1 991 700 korun. Rozhodla o tom dnes Rada Zlínského kraje.

„Včelařům finanční podporu poskytujeme již několik let. Roste díky ní počet začínajících včelařů v kraji a pozitivní dopad má také na celkovou úroveň kvality včelstev a na snížení výskytu moru včelího plodu,“ uvedla Margita Balaštíková, radní Zlínského kraje pro zemědělství a životní prostředí.

O dotaci si mohli zažádat zájmoví včelaři ve věku minimálně 18 let, kteří mají trvalé bydliště na území Zlínského kraje. Přidělenou podporu ve výši 5 tisíc až 10 tisíc korun budou moci použít jak na nákup základního vybavení (tedy 3 až 6 nástavkových úlů s varroa dnem a 50 až 300 rámkových přířezů nebo rámků), tak na pořízení doporučeného vybavení – například včelařského kuřáku, rojáčku, rozpěráku, včelařského drátku, forem na sbíjení rámků, krmítek, mateří mřížky nebo ochranných pomůcek.

Zpracoval: Jan Vandík

  1. 3. 2018
X